ako vznikla my┼ílienka zalo┼żi┼ą zna─Źku┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á ┬á?

Srdcom zna─Źky,┬áktor├ę n├ís sp├íja je pr├íve l├íska k pr├şrode, zvierat├ím a cestovaniu. U┼ż dlh┼íiu dobu sme pokukovali po ekologickom type oble─Źenia, ktor├ę je ┼íetrn├ę k na┼íej plan├ęte, vyr├íba sa udr┼żate─żn├Żm sp├┤sobom v├Żroby a re┼ípektuje zvieratk├í a ich potreby. Mo┼żnost├ş na Slovenskom trhu nebolo a┼ż tak ve─ża a preto sme sa rozhodli, ┼że zalo┼żen├şm Zna─Źky SAVE ME, m├┤┼żeme natrh prinies┼ą produkt, ktor├Ż je ekologick├Ż, prav├Ż slovensk├Ż n├írodniar a odzrkadl├ş aj na┼íu t├║┼żbu po cestovan├ş.


Podporou slovenskej tvorby sa sna┼ż├şme bojova┼ą aj proti prvkom fast fashion, ktor├ę maj├║ obrovsk├Ż vplyv na na┼íu plan├ętu a ┼żivotn├ęprostredie. Vedeli ste, ┼że textiln├í v├Żroba, ako jedno z najzne─Źis┼ąuj├║cej┼í├şch odvetv├ş, vyprodukuje 1,2 miliardy ton CO2ro─Źne, ─Źo je viac emisi├ş ako medzin├írodn├ę lety a n├ímorn├í doprava dokopy? Svetov├ę obchodn├ę re┼ąazce na v├Żrobu svojho lacn├ęho textilu vyu┼ż├şvaj├║ najlacnej┼íiu pracovn├║ silu v rozvojov├Żch krajin├ích, pri─Źom ich pracovn├şci prich├ídzaj├║ denne do kontaktu S┬átoxick├Żmi a karcinogenn├Żmi l├ítkami.

Aktu├ílna situ├ícia na Slovensku vplyvom pandemick├ęho obdobia a rozrastaj├║cej sa ekonomickej kr├şzy n├ím nie je ─żahostajn├í. Rozhodli sme sa preto, ┼że predajom produktov Zna─Źky SAVE ME pom├┤┼żeme nie len na┼íej plan├ęte, ale aj ─żu─Ćom a podnikom, ktor├ę s├║ moment├ílne v likvida─Źn├Żch probl├ęmoch.


Ka┼żd├Ż podnik je nie─Ź├şm v├Żnimo─Źn├Ż, ─Źi u┼ż je to my┼ílienka, ktor├║ zast├íva a propaguje alebo person├íl ktor├Ż stoj├ş za prev├ídzkou samotnou. Mnoh├ş majitelia firiem z odvetvia cestovn├ęho ruchu vlo┼żili do svojho podnikania celo┼żivotn├ę ├║spory a v mnoh├Żch pr├şpadoch je podnik jedin├Żm zdrojom pr├şjmu pre cel├ę rodiny. Iniciat├şva SAVE ME┬á┬ázbli┼żuje ─żud├ş, ktor├Żm nie je aktu├ílna situ├ícia ─żahostajn├í a maj├║ mo┼żnos┼ą pom├┤c┼ą.
 

K├║pou produktu Zna─Źky SAVE ME m├┤┼żeme SPOLO─îNE napom├┤c┼ą t├Żmto prev├ídzkach pre┼żi┼ą, pre─Źka┼ą toto ┼ąa┼żk├ę obdobie a udr┼ża┼ą sa na trhu.

NÁŠ 

KTO STOJ├Ź ZA VZNIKOM ZNA─îKy┬áSAVE ME?

 

ZA VZNIKOM ZNA─îKY SAVE ME STOJA TRI SESTERNICE, SPRIAZNEN├ë DU┼áE A HLAVNE NAJLEP┼áIE KAMO┼áKY. POZN├üME SA OD NARODENIA. ZDIE─ŻAME SPOLU SVOJE ┼ŻIVOTY, SVOJE PRV├ë L├üSKY, MLADOS┼Ą, BL├üZNOVSTV├ü A NAJM├ä OBROVSK├ë MNO┼ŻSTVO Z├ü┼ŻITKOV A SPOMIENOK, KTOR├ë SA KA┼ŻD├ŁM ROKOM ROZRASTAJ├Ü. KA┼ŻD├ü SME IN├ü A INAK V├ŁNIMO─îN├ü, NO SP├üJA N├üS JEDNO - L├üSKA K PR├ŹRODE, K ┼ŻIVOTU┬áA K CESTOVANIU. PR├üVE TO BOL HLAVN├Ł IMPULZ, KTOR├Ł N├üS IN┼áPIROVAL K ZALO┼ŻENIU INICIAT├ŹVY SAVE ME A ROVNOMENNEJ ZNA─îKY ORGANICK├ëHO OBLE─îENIA.┬á┬á

 

ZNA─îKA SAVE ME JE PRE N├üS ─ÄAL┼áOU V├ŁZVOU, Z├ü┼ŻITKOM, SPOLO─îNOU SK├ÜSENOS┼ĄOU A MO┼ŻNOS┼ĄOU AKO┬á TR├üVI┼Ą E┼áTE VIAC ─îASU SPOLU.

 

T├ŹM SAVE ME V┼áAK TVOR├Ź OMNOHO VIAC MLAD├ŁCH ─ŻU─Ä├Ź, KTOR├ŁCH SAMOTN├ü MY┼áLIENKA NADCHLA ROVNAKO AKO N├üS. PRI REALIZ├üCI├Ź TEJTO KR├üSNEJ MY┼áLIENKY N├üM DENNE POM├üHAJ├Ü Z ├ÜZADIA A ICH PR├üCA JE PR├üVE T├ŁM SRDCOM, V─ÄAKA KTOR├ëMU SA T├üTO ZNA─îKA A INICIAT├ŹVA MOHLA STA┼Ą REALITOU.┬á